2024.03.29. - Auguszta

Hallássérültek Rehabilitációjáért Küzdők Egyesülete

A Hallássérültek Rehabilitációjáért Küzdők Egyesületének bemutatkozása: A „Segíts másoknak, akkor más is segít rajtad”- jól ismert mondás jegyében az Egyesület tagsága segítséget kíván nyújtani a hallássérült (siket és nagyothalló) sorstársaknak, hogy saját kezükbe vehessék sorsuknak irányítását.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

A/ Az egyesület tagjai „élő például” szolgálnak, érzelmi támogatást nyújtanak a sorstársaknak a megváltoztathatatlan elfogadásában. Az önsegítő csoport kimozdítja az érintetteket elszigeteltségükből, megelőzve ezzel a depresszió kialakulását. Erkölcsi és pszichés támogatás nyújtása egymásnak. Segítség az elmagányosodás ellen, az elszigeteltségből való kimozdítás céljából összejövetelek szervezése.

Együttműködés szakemberekkel: audiológusokkal, orr-fül-gégész szakorvosokkal, hallókészülék forgalmazókkal, audioterapeutákkal, pszichológusokkal, gyógypedagógusokkal, logopédusokkal és jogászokkal; mindezt azért, hogy szakmai információkkal rendelkezhessen az egyesület, hogy a rászoruló tagjainak ellátásában közreműködjön. Megoldások keresése fiatal, jó ötletekkel rendelkező fejlesztő szakemberek segítésére, ennek érdekében kutatási célokra pályázati összegek megtalálása.

Együttműködés munkaügyi szakemberekkel a hallássérültek sajátosságaira figyelemfelkeltéssel, hallássérült állapotromlásból eredő személyiségproblémák, önbizalomhiány elvesztése – mindezekről a szakemberek értesítése, hogy a hallássérült állapot bekövetkeztekor az egyén ne maradhasson magára, akár munkanélküliként, akár a család , barátok által számkivetetten.

B/ A csoport határozottabban képviselheti az egyént hivatalos fórumokkal szemben, nagyobb befolyást gyakorolhat a hivatásos gondozási rendszerre.

C/ További cél, a szabadidő hasznos eltöltése és ennek keretében:

a) egészségmegőrző, betegség megelőző,

b) nevelő-, oktató-, képességfejlesztő, ismeretterjesztő,

c) kulturális- és

d) szabadidős sporttevékenység.

D/ Információkérés minden szakterületről, ahol rendelkeznek hallássérült emberek életminőségét javító lehetőségekkel, elképzelésekkel, megoldásokkal. Ezen információk gyors eljuttatása a sosrtársaknak: honlapon, újságban, elektronikus hírlevélben.

E/ Tapasztalatszerzés a volt szocialista országok nehéz helyzetben lévő, hallássérültekkel foglalkozó szakembereinek és civil szervezeteinek eddigi munkájáról. Lehetőségek keresése a kölcsönös cserekapcsolatok kialakítására, együttműködések kötésére, hogy együttesen nyomozzanak a fejlett, nyugati államokban már kialakult hallássérülteket segítő szolgáltatások után.

„F/ A HARKE alapító tagok közül többen születésüktől, vagy kisgyerekkoruktól hallássérültek (siketek vagy nagyothallók). A HARKE-ba jelentkező sorstársak közül többen tapasztalták, hogy milyen különbségek vannak a neveltetés, az életmód, a szemlélet tekintetében a halláshiánnyal rendelkezők között. Az oka az információ hiányból származó tájékozatlanság, amit a hallássérült kisgyermekek esetén fejlettebb módszerekkel, más, a gyermekre odafigyelő, gazdagabb országokban már ismert és fejlődő szakszerű pedagógiai foglalkozásokkal személyre szabottan fejleszthetőek. Erre a célra szakembereket keresnek. Tájékoztatásokat adnak a hallássérült kisgyermeket nevelő szülőknek (a kicsi koruk óta hallássérült, de már felnőtt) a sikeres siket illetve nagyothalló sorstársak. A HARKE-hez több hallássérült, de „megalapozatlanul” a gyógypedagógiai oktatásban részt vett sorstárs csatlakozott. Az ő innovatív szemléletük, hozzáállásuk is sokat javít a hallássérült gyermekek nevelési módszereinek a kutatásában. Segítséget adnak és példamutatással szolgálnak a már magasan képzett, szakmákkal rendelkezők.

G/ A HARKE tagjai közül többen a hallássérülésük miatt diszkriminációban részesültek életük során, vagy legalábbis, így érzik. Tagjai közül többen részt vettek civil érdekérvényesítő emberi jogi témájú tájékoztató előadásokon, képzéseken. Rájöttek, hogy hallássérültek számára is hasznos, ha, diszkriminációt megélt sorstársaknak az elszenvedett események orvoslására, vagy akár megelőzésére, képzéseket tartanak. Ezt a HARKE elsősorban magasan képzett, emberi jogokhoz is értő hallássérült, szakmailag kompetens személyek segítségével teszi, erre keres forrásokat. Így személyre szabottan, egy hallássérültek számára elérhető, hallássérült szemszögből felállított jogvédő szolgálat indítása kezdődhet el.

H/ A HARKE tagjai az egyesületi munka során tapasztalták, hogy a kommunikáció fejlesztése időszerű szakmai és technikai szempontból is. Szükség van az érdekérvényesítő, , közéleti szerepet felvállaló hallássérült civilek képzésére. Ilyen képzés a médiakapcsolatokhoz szükséges ismeretek, a public relations ismeretei, a pályázati tanácsadás, projekt menedzsment. Ezt a HARKE már ilyen ismeretek birtokában álló tagjai más hallássérült civil szervezeti munkatársak számára is átadja. Szükséges az ismeretek bővítése céljából számos, újabb európai uniós civil érdekérvényesítés már bevált módszereinek behozatala.

A Hallássérültek Rehabilitációjáért Küzdők Egyesülete részére az adó 1% felajánláshoz az adószám: 18181287-1-42

Adó 1 százalék kapcsán további információ: Hallássérültek Rehabilitációjáért Küzdők Egyesülete


Ne hagyja elveszni az "adóegyszázalék" forintokat, támogatása életeket menthet!
bohócdoktor vizit szja 1%