2023.12.01. - Elza
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Holdfény Közösség Alapítvány - Fogyatékkal élők támogatása

A Holdfény Közösség Alapítvány bemutatkozása: A Holdfény Közösség Alapítvány 2011-ben alakult meg. Létrehozója: Dr. László Kristóf, orvos, egyetemi adjunktus. Az alapítvány célja: Minden Magyarországon élő rászoruló, beteg, különösen is az értelmileg sérült emberek gondozásának, életkörülményeinek, fizikai- és mentális egészségének javítása, ennek segítése továbbá a hátrányos helyzetű, különféle veszélyeknek kitett anyaországban élők vagy határon túli magyar csoportoknak a lelki természetű- és egyéb módon történő támogatása, védelmének az előmozdítása, továbbá az ilyen jellegű problémák megelőzése.

Reménysugár Egyesület - Fogyatékkal élők segítése, támogatása

A Reménysugár Egyesület bemutatkozása: 2001 márciusában jött létre. Előtte klubként működtünk. Szervezetünk célkitűzése, az értelmileg – testileg sérült iskolás korból kinőtt fiatalokkal, illetve felnőttekkel való törődés, amely biztosítja a hasonló helyzetűek egy közösségbe való tartozását. Feladatunknak tekintjük, hogy támogassuk a társadalmi beilleszkedésüket, és azt, hogy a számukra elérhető feladatok önálló megoldására legyenek képesek. Fontosnak érezzük, hogy a mozgás, (sport, tánc…) valamint a közös munka sikerélményt és így önbizalmat adjon.

Szihalom Mozgáskorlátozottainak és Barátainak Egyesülete - Mozgássérült emberek támogatása

A Szihalom Mozgáskorlátozottainak és Barátainak Egyesületének bemutatkozása: A szervezet célkitűzései: figyelemmel kíséri a mozgássérült emberek egészségügyi helyzetét, részükre felvilágosító előadásokat tart. Támogatja munkába állásukat a szakintézmények szolgáltatásait közvetíti, közreműködik tanfolyamok szervezésében a művészetek képviselőivel együttműködve színházlátogatások, előadásokat szervez, mozgásjavító foglalkozásokat tart rendszeresen (gyógytorna). Együttműködik a mozgáskorlátozottakkal és más egészség károsodottakkal foglalkozó szervezetekkel a társadalmi esélyegyenlőségéért.

Hallatlan Alapítvány - Foglalkoztatás, integráció

A Hallatlan Alapítvány fő tevékenysége a megváltozott munkaképességűek, fogyatékkal élők – ezen belül elsősorban a siketek és nagyothallók – integrációja (munkaerőpiac, információs társadalom, kultúra, ügyintézés): életvitelt támogató szolgáltatások, foglalkoztatás, közérdekű információk akadálymentesítés. Ezentúl kiemelten figyelünk az innovációra, a kutatásfejlesztésre, valamint a jelnyelv megismertetése és társadalmi elismertetése. A Hallatlan Alapítvány célkitűzése ezen hátrányos helyzetű emberek társadalmi integrációjának elősegítése, mindennapi életvitelük megkönnyítése.

„Csepp a tengerben” Állami Gondozott Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány - Fogyatékkal élők segítése

A „Csepp a tengerben” Állami Gondozott Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány bemutatkozása: Célkitűzésünk a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek személyiségének és képességeinek fejlesztése, egészségtudatosságra nevelése, értékközvetítés, hagyományőrzés; hosszútávú célunk pedig minta nyújtása a szabadidő hasznos eltöltésére és a konstruktív életvezetés kialakítására. Mi, Pankások minden olyan tevékenységbe bevonni kívánjuk a gyerekeket, amelyek a családban felnövő társaiknak megadattak, a gyermekotthonban viszont nincs már kapacitás ezek biztosítására.

Mozgássérült Fiatalokért Alapítvány - Mozgássérültet segítése, támogatása

A Mozgássérült Fiatalokért Alapítvány bemutatkozása: Mozgássérült Fiatalokért Alapítvány 1992-ben jött létre. Megalakulását megelőzte 1979-80-as években egy Kecskemét városi, illetve egy Bács-Kiskun megyei felmérés. A fő cél kezdetben az volt, hogy a sérült fiatalok találkozhassanak egymással, kimozduljanak a négy fal közül, ismerkedhessenek, megbeszélhessék problémáikat, ill. azok megoldását. A klub, ill. a táborok ideje alatt a szülők is egy kicsit „fellélegezhetnek”, mentálisan töltődhetnek. Később újabb célkitűzések jelentek meg, mint például:

"Flóra" Értelmi Fogyatékosokért és Autistákért Alapítvány - Fogyatékkal élők támogatása

A "Flóra" Értelmi Fogyatékosokért és Autistákért Alapítvány bemutatkozása: Az Alapítványt egy olyan szülő hívta életre, aki az értelmi fogyatékos és autista fiatalok, felnőttek támogatását tűzte ki. Az Alapítvány fő célja az otthonukban élő, önkiszolgálásra részben képes értelmi fogyatékos, autista, esetenként halmozottan sérült, fiatalok és felnőttek fejlesztési lehetőségeinek anyagi támogatása, foglalkoztatásuk támogatása és az őket nevelő szülők összefogása. Szociális tevékenység: családsegítés, sorstársakkal való kapcsolatépítés, a célcsoportok érdekvédelme.

Baltazár Színház Alapítvány - Fogyatékkal élők támogatása, kultúra

Az 1998. januárjában létrejött Baltazár Színház Magyarországon az egyedüli hivatásos színtársulat, amely értelmi sérült színészekből tevődik össze. A társulatot működtető Baltazár Színház Alapítvány úttörő feladatot lát el azáltal, hogy a fogyatékosságot háttérbe szorító és a művészi sorsot előtérbe helyező látásmóddal rendelkezik. Lehetőséget ad rá, hogy sérült emberek a tehetségükből éljenek meg. Működésének alapja, hogy előadásai társadalmilag ne kirekesztve készüljenek és kerüljenek bemutatásra. Az előadásokat ne "ahhoz képest" ítéljék meg, hanem önmagukért.

Kerek Világ Alapítvány - Fogyatékkal élők támogatása

A Kerek Világ Alapítványt 1990-ben 33 magánszemély hozta létre. 2000 óta kiemelten közhasznú alapítványként működik. Alapítványunk oktatási, szociális és foglalkoztatási tevékenységeket végez. Elsődleges feladatunknak mindig is a fogyatékos emberek társadalmi jelenlétének, szerepének erősítését, életlehetőségeik legszélesebb körű kiterjesztését tekintettük. Célkitűzésünk a kisgyermekkortól a munkavállalás életciklusáig végig követve támogatóként, segítőként állni sérült embertársaink mellett, személyes fejlődésük és társadalmi integrációjuk érdekében.

Tovább Élni Egyesület - Sérült gyermekek támogatása

A Tovább Élni Egyesület súlyosan és enyhén sérült gyermekek és fiatalok lakhatásával és foglalkoztatásával összefüggő szolgáltatásokat kínál már 1990 óta. Jelenleg az alábbi szolgáltatásaink vehetők igénybe. 1. Habilitációs napközi otthon súlyosan és halmozottan sérült gyermekek részére. Ebben a központban egyénre szabott fejlesztési terv alapján gyógypedagógusok foglalkoznak a beteg gyermekkel. 2. Fejlesztő-ápoló-gondozó otthon súlyosan és halmozottan sérült gyermekek és felnőttek részére. 3. Lakóotthon értelmi sérült felnőttek részére.

Együtt-Értük Alapítvány - Fogyatékkal élőket támogatása

A martonvásári Általános Iskola és Diákotthon mellet 1991 óta tevékenykedik az Együtt-Értük Alapítvány. Az alapítványt szülők és nevelők, illetve az intézmény egyéb munkakört betöltő dolgozói hozták létre. Az alapító okiratban megfogalmazott célkitűzés: a középsúlyos fokban értelmileg akadályozott gyermekek életkörülményeinek javítása. Tevékenységeink között szerepelt az elmúlt évek alatt: - a gyermekek táborozásának, kirándulásainak támogatása, játékvásárlás, ruhaadományok továbbítása, hangszervásárlás, úszásoktatás támogatása.

Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesülete - Látássérültek támogatása

2005-ben jött létre a Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesülete. Szervezetünk elsősorban a működési területén élő vak, aliglátó vagy gyengénlátó személyek érdekeinek védelmét és képviseletét, életviteli nehézségeikkel és problémáikkal kapcsolatos ügyeik intézését látja fel. Célunk, hogy ellássuk tagjaink egyéni és kollektív érdekvédelmét. Az egyesület szárnyai alatt működő csoportok, klubok és szakosztályok színes kulturális, szabadidős, egészségmegőrző programokkal várják tagtársainkat.

Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége Békés Megyei Szervezete - Érdekképviselet

A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége Békés Megyei Szervezetének bemutatkozása: A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége Békés Megyei Szervezete 1954-ben jött létre. Az országos szervezet célja az volt, hogy elsősorban összefogja a vak és gyengénlátó embereket, érdekvédelmük, rehabilitációjuk ellátásában maximális támogatást nyújtson. Elsősorban a működési területén élő vak, aliglátó vagy gyengénlátó személyek érdekeinek védelmét és képviseletét, életviteli nehézségeikkel és problémáikkal kapcsolatos ügyek intézését vállalja fel, nevesítve.

ERFO Alapítvány - Támogatás, foglalkoztatás

Az ERFO alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány célja: Megváltozott munkaképességű, vagy fogyatékkal élő emberek, ezek együtt élő családtagjainak élet és munkakörülményeinek jobbá tétele, számukra e célból anyagi segítségnyújtás. A megváltozott munkaképességű és fogyatékos személyek részére munkalehetőségek biztosítása, a meglévő munkalehetőségeket biztosító munkáltatók anyagi támogatása. Sérült emberek oktatásával és képzésük elősegítésével kapcsolatos tevékenység finanszírozása.”

Szól a szív... Alapítvány

Az Alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány célja a vak gyermekek életkörülményeinek javítása, társadalmi beilleszkedésük segítése, speciális eszközökkel történő ellátásának biztosítása, nyári táborok rendezése, támogatása, mozgáskoordinációjuk, fejlesztéséhez lovarda, uszoda bérlése, hazai és nemzetközi sportversenyek rendezése, külföldi versenyekre történő kijutás biztosítása, kórus támogatása, jótékonysági koncertek, események szervezése, a diákönkormányzat hagyományteremtő munkájának támogatása, kulturális rendezvényekre eljutás segítése.

Autizmus Alapítvány

Az Autizmus Alapítvány bemutatkozása: Az Alapítvány célja a Soros Alapítvány támogatásával létrejött Autizmus Kutatócsoport munkájának támogatása tudományos, orvosi, pedagógiai, szociális stb. céljainak megvalósításáért. Az Alapítvány a Kutatócsoport szakmai céljainak megvalósításán át támogatást kíván nyújtani az autista gyermekek serdülők, felnőttek jobb gondozását lehetővé tevő elméleti és gyakorlati feladatokhoz. Ezen belül főbb célkitűzések: Az autizmus jobb megértését szolgáló, magyarországi gyakoriságát vizsgáló tudományos, epidemiológiai, esetleg longitudinális vizsgálatok végzése.

NEO Magyar Segítőkutya Egyesület

A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület bemutatkozása: A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület 2011-ben alakult, fő célja a fogyatékossággal élők érdekképviselete, és társadalmi beilleszkedésének elősegítése speciálisan képzett segítőkutyákkal. Munkatársaink nagy része sérült, négylábú segítőtárssal rendelkező szakember (pl. kutyakiképző, gyógypedagógus, szociológus). Profilunkba elsősorban a mozgás- és hallássérülteket segítő (hangjelző) kutyák, egyéb speciális személyi-segítő kutyák (pl. ún. keresztképzett segítőkutyák, autista-segítő kutyák), valamint terápiás-segítő kutyák kiképzése és alkalmazása tartozik.

Hajdúsági Vakvezető- és Segítőkutya Képzésért Alapítvány

A Hajdúsági Vakvezető- és Segítőkutya Képzésért Alapítvány bemutatkozása: Alapítványunk 2008 augusztusa óta működő közhasznú szervezet. Célul tűztük ki a látási- és más fogyatékossággal élő emberek komplex rehabilitációjához szükséges vakvezető- és segítőkutyák kiképzését, ezzel segítve fogyatékkal élő embertársaink társadalmi esélyegyenlőségét. Feladatunk a képzési programban részt vevő kutyák kiválasztása és beszerzése, tenyésztése és nevelése, tesztelése, kiképzése, vizsgáztatása, használatának betanítása, utógondozása, méltó körülmények között tartása.

Nemzetközi Cseperedő Alapítvány

A Nemzetközi Cseperedő Alapítvány bemutatkozása: Alapítványunk 2007 elején alakult, az autizmussal élő gyermekek és a környezetükben élők szakmai támogatására. 2007 őszétől közhasznú alapítványként működünk. Szakembereink több mint tíz éve foglalkoznak autizmussal élő gyermekekkel Magyarországon. Jó ismerői mind a fővárosban rendelkezésre álló, mind a vidéken elérhető diagnosztikus és terápiás intézményeknek, valamint a világon napjainkban elfogadott és alkalmazott módszereknek.

Könnyek Helyett Alapítvány

A Könnyek Helyett Alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány célja az, hogy olyan fejlesztési lehetőségeket kínáljunk, melyeket a családok intézményi kereteken belül nem kaphatnak meg, vagy helyben nem elérhetőek. A "Könnyek Helyett" Alapítvány 1995-ben jött létre szülők kezdeményezésére. A családok Gyöngyös és a körülötte elhelyezkedő 23 község területéről jelentkeztek az elmúlt években valamilyen szolgáltatást kérve, így családjaink száma ma már meghaladja az ötvenet. Olyan tevékenységet végezhetünk, melyekkel a sérült és sajátos nevelési igényű gyermekeket és szüleiket segíthetjük.

bohócdoktor vizit szja 1%
további hírek