2023.12.01. - Elza
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

LifeLong Learning Magyarország Alapítvány - Képzések, oktatás

A LifeLong Learning Magyarország Alapítvány bemutatkozása: Az Alapítvány célkitűzése az élethosszig tartó tanulás ügyének elősegítése, ennek keretében az ilyen képzések, oktatások és tanácsadások támogatása és fejlesztése. A fent említett célok érdekében az Alapítvány az alábbi tevékenységeket folytatja, illetve támogatja pénzügyileg és egyéb módokon: 1. A magas szintű foglalkoztathatósághoz illetve a versenyképes munkaerő-piaci jelenléthez szükséges kompetenciák, készségek és tudás megszerzésének elősegítése a teljes felnőtt lakosság részére.

Forrás Gyermek- és Ifjúságvédő Alapítvány - Ismeretterjesztés, képességfejlesztés

A Forrás Gyermek- és Ifjúságvédő Alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány célkitűzése a gyermek- és ifjúságvédelem területén: Életvédelem, egészségvédelem, oktatás-ismeretterjesztés, képességfejlesztés, kulturális tevékenység, a fiatalok közösségi életének szervezése és életre való felkészítése, esélyegyenlőség megteremtése, a kirekesztett és hátrányos helyzetű gyerekek támogatása. Az alapítvány nyílt alapítvány. Az alapítvány politikamentes kezdeményezés: célkitűzései és feladatai elvégzése érdekében kész együttműködni minden szervezettel, közösséggel és személlyel, aki a közös célok elérésén tevékenykedik.

Megszólaló Kezek Alapítvány - Fejlesztés, tehetséggondozás

A Megszólaló Kezek Alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány célkitűzése: az egészséges és mozgássérült, érzékszervi fogyatékos, érzelmi és pszichés problémákkal küzdő gyermekek zenei tehetséggondozása, főként a Kodály Módszer használatával. A hátrányos helyzetű és sérült gyermekek esélyegyenlőségének segítése, a társadalomban nélkülözhetetlen szolidaritás megerősítése, hangszeres zenei és egyéb művészeti területen való foglalkoztatásuk, képzésük lehetőségének biztosítása, valamint azok támogatása.

Harmónium Független Kommunikációs Egyesület - Ismeretterjesztés, szemléletformálás

A Harmónium Független Kommunikációs Egyesület bemutatkozása: Az egyesület 2004-ben jött létre azzal a célkitűzéssel, hogy egy tudatosabb társadalom felé vezető úton támogassa, segítse a civil szféra szervezeteit, továbbá közösségi kommunikációs tevékenységével fokozza a civil kezdeményezések társadalmi támogatottságát. Célunk, hogy mindenben a tudatosságot hirdessük és igyekezzünk rávilágítani a felelős döntés fontosságára, következményére: legyen szó vásárlásról, befektetésről, vagy utazásról.

Magyar Korróziós Szövetség - Tájékoztatás, ismeretterjesztés

A Magyar Korróziós Szövetség bemutatkozása: Magyar Korróziós Szövetség (HUNKOR) 1992. január 6-án jött létre azzal a céllal, hogy a különböző szervezetekben (GTE, MKE, VEKOR stb.) eddig egymástól függetlenül tevékenykedő korróziós szakembereket egy szervezetbe foglalja. A megalakult szövetség legfontosabb célja összefogni a korrózióvédelem különböző területein dolgozó szakembereket, tájékoztatni őket a korróziós élet eseményeiről és segíteni munkájukat. A HUNKOR tagjai elsősorban a korrózióvédelmi ipar és az ipari korrózióvédelem területén tevékenykednek.

Nemzetközi Segítség és Barátság Egyesület - Társadalmi fejlesztés, fejlődés

A Nemzetközi Segítség és Barátság Egyesület bemutatkozása: Az egyesület segíti a társadalmi változásokat és a fejlődést. Tevékenységeink az együttműködésre és a hosszú távú fejlesztési programokra fektetik a hangsúlyt. Egyéneket és közösségeket szeretnénk motiválni azáltal, hogy tudatosítjuk, a mindenki által elérhető jólét önállóságból és erkölcsi indíttatású tevékenységekből fakad. Olyan rövid és hosszú távú programokat támogatunk, amelyek a segélyezettek aktív részvételét igénylik: energiájukat, idejüket, forrásaikat befektetve mozdítsák elő a program sikerét.

OPÁL Tehetséggondozás - Képességfejlesztés, tehetséggondozás

Az OPÁL Tehetséggondozó Alapítvány bemutatkozása: A 2010-ben megalakult alapítvány legfőbb célkitűzésének a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek, azon belül is legfőképpen a roma származásúak támogatását tűzte ki. Már egészen az iskola megkezdésétől, az egyetemi tanulmányok végéig kísérjük a diákokat, s támogatjuk őket tanulmányaik során különféle ösztöndíjrendszerek és programok segítségével. Tevékenységeink éppoly szerteágazóak, mint amennyire sokszínű a tehetség is lehet.

Fillér Iskolai Nyelvoktatást Segítő Alapítvány - Nevelés, oktatás

A Fillér Iskolai Nyelvoktatást Segítő Alapítvány bemutatkozása: A Fillér Iskolai Nyelvoktatást segítő Alapítványt a szülői közösség hozta létre 1993-ban. A tíz évvel ezelőtt kitűzött cél még az volt, hogy az alapítvány támogatásával helyben tartsa az akkor még igen kevés diplomával rendelkező nyelvszakos pedagógusokat, piacképes keresetet nyújtva az akkoriban elszaporodó nyelviskolák fizetéseinek ellensúlyozására. Az alapítvány célkitűzése teljes mértékben megvalósult, hiszen iskolánkban tanított akkoriban a kerületben a legtöbb diplomás nyelvtanár.

Ábécé Egyesület a Gyermekekért - Oktatás, fejlesztés

Magyarországon a diákok negyede nem képes értőn olvasni, funkcionális analfabéta. Az Ábécé Egyesület célkitűzései az alábbiak: 1., Fenyvesi módszerrel tartott rehabilitációs foglalkozások diszlexiás gyermekeknek. 2., A Fenyvesi módszer oktatása pedagógusok számára. 3., A szülők tájékoztatása. Az Ábécé Egyesület a Gyermekekért a szülők és pedagógusok által létrehozott egyesület, eddigi eredményeink: Rehabilitációs fogalakozásainkon 15 gyermek részesül(t) egyéni foglalkozásban.

Tarsoly Ifjúságért Egyesület - Tehetséggondozás, kultúra

A Tarsoly Ifjúságért Egyesület bemutatkozása: A Tarsoly Ifjúságért Egyesület 1995-ben jött létre. Sipos András vezetésével közel 20 fő alkotta meg elképzeléseit arról, hogy a megváltozott világban mit lehet tenni az ifjúság szabadidejének hasznos eltöltéséért, közhasznú és szakmai ismereteinek gazdagításáért, általános műveltségének gyarapításáért, a tehetségek gondozásáért, az egészségkultúra kialakításáért, a környezet megismeréséért, a környezetvédelemért. Jelenleg 16 aktív tagot tartunk számon.

Gyermekliget Közhasznú Alapítvány - Oktatás, nevelés

Célunk a gyermekek egészséges értelmi, érzelmi, erkölcsi, fizikai fejlődésének, továbbá a családok egészséges fejlődésének, nevelésének elősegítése, a Waldorf-pedagógia alkalmazásának segítése. A Gyermekliget Közhasznú Alapítvány szerepe: A Waldorf-intézmények szerte a világon alulról szerveződő, szülői kezdeményezésre létrejövő intézmények. Az alapító családok megismerkednek a Waldorf-pedagógia szellemi alapjaival, az antropozófia alapvetéseivel, s a közös szervezés folyamatában lehetőségük van ennek belső megélésére.

Új Európa Alapítvány - Tehetséggondozás, támogatás

Az Új Európa Alapítvány arra törekszik, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozzanak és hozzájáruljanak egy élhetőbb és a humánusabb környezet létrehozásához. Teszi ezt elsősorban abban az új európai környezetben, amely a társadalom és a gazdasági minden szereplőjét - korhatár nélkül - komoly kihívások elé állítja. Az Új Európa Alapítványt a MOL alapította meg 2006-ban, ezzel a lépéssel is megerősítve, hogy társadalmi felelősségvállalását komolyan veszi.

Gyermekek Háza Alapítvány - Nevelés, támogatás

A Gyermekek Háza Alapítvány bemutatkozása: A Gyermekek Háza Alapítvány szülői kezdeményezésre alakult meg 1991-ben . Az alapítvány célkitűzése, hogy a program pedagógiai munkáját anyagilag segítse. A szülői alapítvány biztosítja azon kiadások fedezését, amelyek a program speciális feladatvállalásából, képzési rendszeréből, illetve a különböző programok kiadásaiból adódnak. A Gyermekek Háza Alternatív Alapozó Program az 1991-92-es tanév óta tevékenykedik. Létrejöttében a tanítók gyakorlati tapasztalatai mellett jelentős szerepet játszott a századelejei reformpedagógiai irányzatok megjelenése Magyarországon.

Magdaléneum Alapítvány

A Magdaléneum Alapítvány bemutatkozása: A 2000-ben létrehozott alapítvány célja a Magdaléneum lakóinak önálló életvitelre nevelése, életminőségük javítása, mindennapjaiknak életszerűbbé tétele. Az alapítvány céljainak elérése érdekében a következő közhasznú tevékenységet folytatja: 1. egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító, egészségügyi, rehabilitációs tevékenység. 2. szociális tevékenység, családsegítés, időskorúak gondozása. 3. nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés. 4. gyermek- és ifjúságvédelem, gyermek és ifjúsági érdekképviselet.

UWC Magyarországi Egyesülete - Oktatás és nevelés

Az UWC Magyarországi Egyesületének bemutatkozása: Az UWC Magyarországi Egyesülete a United World Colleges nemzetközi szervezetéhez kapcsolódó közhasznú nonprofit egyesület. Az UWC Magyarország legfontosabb munkásságai között van az UWC mozgalom Magyarország számára felajánlott ösztöndíjainak pályáztatása, a legrátermettebb diákok kiválasztása és kiküldése, az UWC iskolákban tanuló magyar diákok támogatása, az ösztöndíjon kívüli költségek megteremtése.

ZABHEGYEZŐ Gyerekanimátorok Egyesülete - Képességfejlesztés, oktatás

A Zabhegyező Gyerekanimátorok Egyesülete 1991 júniusában jött létre nem hivatásszerűen gyerekekkel foglalkozó fiatalok szakmai szervezeteként. A tagok kétharmada húsz évnél fiatalabb és csak páran idősebbek huszonöt évnél. Egyesületünk alapelve a nyitottság, ennek megfelelően elhatározása alapján minden gyerekekkel foglalkozó fiatal beléphet a szervezetbe, viszont a rendezvényeken való részvételnek nem feltétele az egyesületi tagság. Ezen alapelv megvalósításának érdekében az Egyesület jó kapcsolatokra törekszik minden gyerek- és gyerekérdekű szervezettel.

Életjel Alapítvány - Oktatás, fejlesztés

Az Életjel Alapítvány a XVIII.ker.SOFI Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény hátrányos körülmények között élő, tanulásban és értelmileg akadályozott tanulóinak támogatására jött létre, szülői kezdeményezéssel, 1996-ban. Szervezetünk fontos szerepet vállalt és vállal az intézményben tanuló hátrányos helyzetű gyermekek, roma fiatalok támogatásában. Gyermek-és ifjúságvédelmi feladatok ellátásával, egészséges életmód programok lebonyolításával biztosítja a veszélyeztetett fiatalok problémáinak megoldását.

Szegedi Orvostanhallgatók Egyesülete - Fejlesztés, oktatás

A Szegedi Orvostanhallgatók Egyesületének bemutatkozása: A Magyar Orvostanhallgatók Egyesülete (MOE) mára egy, az országot behálózó nemzetközileg elismert közhasznú civil egyesületi szövetség. Munkájával hozzájárul a nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező magyar orvosok oktatásához, laikus oktató programok népszerűsítéséhez és lebonyolításához. Továbbá hazai és nemzetközi kapcsolatok révén lehetőséget biztosít a kutatással foglalkozó hallgatók tapasztalatcseréjéhez. Tagjai csakis önkéntes orvostanhallgatók, akik fizetést nem kapnak.

Apró Házak Alapítvány - Bölcsődék támogatása

Az Apró Házak Alapítvány bemutatkozása: Alapítványunk közhasznú tevékenységet végez Budapest XXII. kerület bölcsődéiben. Segíti a gyermekek környezetének korszerűsítését eszközök, játékok beszerzésével, modern és egészséges felszerelések vásárlásával. Célkitűzéseink között szerepel a családokat segítő és támogató programok anyagi támogatása, a szakembereink képzésének támogatása. Szülői kezdeményezéssel és támogatással 2007-ben 3 kerületi bölcsődében, 2008. év elején a negyedik bölcsődében is Somadrin sószobát tudtunk kialakítani!

Tudatos Vásárlók Egyesülete - Nevelés, ismeretterjesztés

Tudatos Vásárlók Egyesületének bemutatkozása: Szervezetünk 2002 óta népszerűsíti az etikus, környezetileg és társadalmilag tudatos vásárlást, életmódot. Számos szakmai háttérrel bíró csapatunk (közgazdász, mérnök, marketinges, szociológus, jogász, geográfus, antropológus, agrármérnök) mindent megtesz, hogy a környezeti és társadalmi szempontok minél nagyobb szerephez jussanak az egyéni döntéshozatalban. Szerveztünk már kiállítást, rendezvénysorozatot, helyi termékek vásárát, pereltünk tudatosan megtévesztő reklámkampány miatt.

bohócdoktor vizit szja 1%
további hírek