2023.09.27. - Adalbert
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Báb-Szín-Tér Közhasznú Alapítvány - Kulturális tevékenység, művészet

A Báb-Szín-Tér Közhasznú Alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány célkitűzése a bábszínházi kultúra ápolása, ismertetése, egy állandó bábszínházi műhely létrehozása Kaposváron. Az alapítvány tevékenysége a művészi és pedagógiai bábjáték eredményeinek felhasználására, azok népszerűsítésére, valamint egy modern, hiteles mai bábszínházi nyelv kialakítására irányul. A tevékenység területei: Báb- és gyermekszínházi előadások évadszerű játszása a kaposvári BábSzínTérben. Kaposvár kulturális és oktatási intézményeivel, továbbá művészeti csoportjaival, való együttműködés.

Babszem Jankó Gyermekszínház Közhasznú Kulturális Egyesület - Kultúra, művészet

A Babszem Jankó Gyermekszínház Közhasznú Kulturális Egyesület bemutatkozása: A Babszem Jankó Gyermekszínház 1998-ban jött létre négy állandó taggal, de fellépéseink során gyakran kérünk fel társulatunkon kívüli művészeket is. Egyesületünk 15 éve készít mesejátékokat és zenés foglalkoztató műsorokat óvodás és kisiskolás gyermekek számára. Az előadásokon arra törekszünk, a klasszikus gyermekszínházi hagyományokat szem előtt tartva, hogy apró nézőink, (amennyiben az előadás keretei közé szervesen beilleszthető) résztvevőivé váljanak a színpadi eseményeknek.

Babszem Néphagyományőrző Táncegyüttes - Hagyományőrzés, kultúra

A Babszem Néphagyományőrző Táncegyüttes bemutatkozása: Az Újbudai Babszem Táncegyüttes 2000-ben alakult. Ekkor Budai Babszem Táncegyüttes néven, 25 táncos kisgyermekkel, egy csoporttal működött az egyesület. Célkitűzéseink között nem csak és nem első sorban a színpadi fellépések szerepelnek, hanem a magyar néptáncok minél szebb, pontosabb, hitelesebb elsajátítása. Az együttes létszáma 140 táncos, ami folyamatosan nő. Ez évek során sokat szerepeltünk itthon és külföldön. Rendszeresen szerepelünk országos, táncegyüttesek közötti fesztiválokon.

Cult-Fashion Kulturális Turisztikai és Oktatási Egyesület - Kultúra

A Cult-Fashion Kulturális Turisztikai és Oktatási Egyesület bemutatkozása: Egyesületünk aktívan részt vállal hivatásos és nem hivatásos magas művészeti, kulturális értékeket képviselő csoportok, formációk, együttesek, társulatok és közösségek munkásságában. Fő célunknak tartjuk az ipar és képzőművészeti, színházművészeti, zeneművészeti, táncművészeti, filmművészeti produkciók (koncert, előadás, kiállítás, fesztivál, film stb.), létrehozását, működtetési feltételeik előteremtését; a tehetséggondozást; kulturális műhelyek, nyári művészeti táborok, kurzusok megszervezését; ifjúsági-gyermek programokon való közreműködést.

Kéki Nefelejcs Felnőtt Néptáncegyesület - Kulturális tevékenység

Kéki Nefelejcs Felnőtt Néptáncegyesület bemutatkozása: A csoport 2005-ben került össze. Az 1960-as években községünkben is jártak néptánckutatók és mozgó felvétellel megörökítették elődeink táncát. Eldöntöttük, hogy felelevenítjük az idősektől megörökölt hagyományt és az utánunk lévő generációnak továbbadjuk. 2006-ban egyesületet hoztunk létre. Bevételeinket ruhatárunk bővítésére fordítjuk. Célunk a népi hagyományok tiszteletén túl, hogy erőfeszítéseket tegyünk azért is, hogy a gyerekek és a felnőttek egyaránt fontosnak érezzék a hagyományok ápolását.

Világ Királynője Engesztelő Mozgalomért Alapítvány - Kulturális tevékenység

A Világ Királynője Engesztelő Mozgalomért Alapítvány bemutatkozása: A szervezet célkitűzése: Mindszenty József bíboros szellemi hagyatékának és az engesztelő mozgalom szép magyar hagyományának ápolása, támogatása. A Világ Királynője Engesztelő Kápolna felépítése a Normafa melletti Szent Anna réten. Az ehhez kellő anyagi és szellemi erőforrások előteremtése érdekében rendezvények tartása, adományok gyűjtése, a széleskörű összefogás megteremtése, elősegítve és támogatva a már többször megújuló magyar engesztelő mozgalmat.

Sukorói Hagyományőrző Egyesület - Kultúra, hagyományőrzés

A Sukorói Hagyományőrző Egyesület bemutatkozása: A Sukorói Hagyományőrző Egyesület 2000 óta, non-profit alapon tevékenykedő közösség. Öt baráti család formálta azzal az elhatározással, hogy: Sukoró falu, a Mezőföld és Fejér megye térsége, tágabban Magyarország múltját és történelmi emlékeit felkutatja, feldolgozza és környezetével megismerteti. A helybéli hagyományokat és népviseletet ápolja. Közösségi programokat szervez, melybe bevonja a helyi szervezeteket és a falu polgárait, ezáltal fejleszti a helyi köz- és kulturális életet. Hagyományt teremt, újrateremt.

Gyermek és Ifjúsági Képzőművészeti Műhely Alapítvány - Kulturális tevékenység, tehetséggondozás

A Gyermek és Ifjúsági Képzőművészeti Műhely Alapítvány bemutatkozása: A műhely legfőbb célja, hogy a kortárs művészet kérdéseit beépítse az alkotói folyamatokba, valamint a tehetséggondozás. A Műhely a számára otthont adó Magyar Nemzeti Galéria épületében 1991-től alapítványi, 1998-tól közhasznú, 2014-től kiemelten közhasznú alapítványként tevékenykedik. Az alapítvány tevékenységei: A kulturális örökség védelme keretében a kulturális javakhoz, művészeti alkotásokhoz és az alkotáshoz való viszonyulás felderítése, dokumentálása, kísérleti magvalósítása közfeladat, melyhez a tevékenység kapcsolódik.

Szandaszőlősért Egyesület - Kulturális szervezet

A Szandaszőlősért Egyesület bemutatkozása: Az egyesület 2007 augusztusában jött létre azzal a célkitűzéssel, hogy a lakóterületen erősítse a közösségi tudatot, a helyi lokálpatriotizmust, a szabadidő eltöltéséhez szükséges feltételrendszereket létrehozza kulturális, sport és hagyományőrző rendezvények rendezésével, szervezésével. Az egyesület tagjai olyan helyi lakosok, akik lokálpatrióta szemléletükkel hozzájárulnak ahhoz, hogy egyesületünk megvalósíthassa korábban említett céljait. Szervezetünk szoros kapcsolatban áll az általános iskolával és a művelődési házzal.

Regös Alapítvány - Kulturális szervezet

A Regös Alapítvány bemutatkozása: Az Alapítványt 1994. májusában hozták létre és azóta látja el feladatát, nonprofit szervezetként. A Regös Alapítvány a regös munkával foglalkozó ifjúsági közösségek tevékenységeihez (magyar népi kultúra ápolásához) szükséges anyagi és szakmai feltételeket biztosítja, támogatja, segíti. Az Alapítvány kiemelt programja a minden évben megszervezésre kerülő 11 napos nyári tábor. Ennek szakmai és eszköz szükségleteit az alapítvány állja. A táborba a Kárpát-medence minden tájából várnak túlnyomóan 10-25 éves fiatalokat.

Fényecset Fotóklub Egyesület - Fotózás, kultúra, természetvédelem

A Fényecset Fotóklub Egyesület bemutatkozása: A Fényecset Fotóklub Zsila Sándor Természetfotózás haladóknak c. tanfolyamának hallgatóiból jött létre fotóklubbá 2001. május 18-án, első kiállításunk alkalmával. Klubéletünk a közös érdeklődési körre épül: a természet és annak fotózásának szeretete. Célkitűzésünk, hogy fotóinkkal a természetfotózást és ezzel együtt a természetvédelmet, természeti környezetünk védelmét népszerűsítsük. Művészi színvonalú képek készítésére törekszünk, melyeken keresztül a természetfotót, mint esztétikai értéket képviselő alkotás népszerűsítésére törekszünk.

Bohócok a Láthatáron Közhasznú Egyesület - Kultúra, művészet

A Bohócok a Láthatáron Közhasznú Egyesület bemutatkozása: A Bohócok a Láthatáron Csoport célja, hogy kulturális és művészeti munkásságával támogassa Magyarország marginalizálódott csoportjainak kulturális és közösségi életét és elősegítse egy szolidárisabb társadalom megalakulását. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy derűt és vidámságot vigyünk a szegénység és a társadalmi megkülönböztetés miatt hátrányos helyzetben élő közösségek mindennapjaiba, valamint hogy társadalmilag sokakat érintő, de ritkán feldolgozott problémákat térképezzünk fel.

Zagyvaság Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület

A Zagyvaság Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület bemutatkozása: Az egyesület célkitűzése: A helyi közösségek részvételén alapuló fejlesztések megvalósulásához szükséges képességek, ismeretek és tapasztalatok átadása, elérhetőségének biztosítása a helyi önkormányzatok, vállalkozások, továbbá társadalmi szervezetek számára. Hozzájárulás az innovatív vidéki közösségek létrejöveteléhez, együttműködési képességek és szervezettség fejlesztéséhez. A vidék gazdasága fellendítésének, munkalehetőségek érdemi bővülésének, a megélhetés biztonságának segítése, a szövetkezés és újra szövetkezés támogatása.

Éger Ág Alapítvány - Kulturális szervezet

Az Éger Ág Alapítvány bemutatkozása: Falunapokat szerveztünk éveken keresztül, majd megérett bennünk, hogy létre kell hoznunk egy civil szervezetet, hogy hivatalossá tegyük tevékenységünket. Így jött létre az Éger Ág Alapítvány 2003-ban. Az Alapítvány útja sem volt végig kikövezve. Sokat topogtunk helyben és amit évente az asztalra le tudtunk tenni azt úgy éreztük kevés, ahhoz képest, hogy milyen erőfeszítésbe tellett. A tanulópénz az évek során nem maradt el, de ha lassan is mégis egyre előrébb jutottunk és egyre merészebbek lettek álmaink.

Fiatalok a Vidék Felemelkedéséért Egyesület - Kulturális szervezet

A Fiatalok a Vidék Felemelkedéséért Egyesület bemutatkozása: A Fiatalok a Vidék Felemelkedéséért Egyesület 2001-ben alakult meg fiatal vidéki egyetemi hallgatók révén. Mint az egyesület nevéből is kitűnik, főként a vidéki lakosságot, azon belül is főként a fiatalokat érintő hétköznapi problémákra, kérdésekre igyekeztünk válaszokat, megoldásokat kínálni. Az egyesület elsődleges célkitűzéseSzabolcs-Szatmár-Bereg Megye és az Észak-alföldi Régió településeinek, kulturális és társadalmi szükségleteinek a kielégítése.

Budaörsi Zeneművész Egyesület - Kulturális tevékenység, művészet

A Budaörsi Zeneművész Egyesület bemutatkozása: A VIVART Budaörsi Zeneművész Egyesület 2007. májusában alakult meg. Tagjai részben lakóhelyük, részben munkájuk révén kötődnek a városhoz, így célkitűzésük is, hogy a budaörsi lakosok helyben részesüljenek magas színvonalú zenei élményekben a zeneirodalom remekműveinek bemutatásával. Ennek érdekében az egyesület tagjai elhatározták, hogy a komolyzene-kedvelők körében már jólismert Budaörsi Kamarazenekart kibővítik, alkalmassá téve szimfónikus művek előadására.

Berczik Sári Néni Mozdulatművészeti Alapítvány - Kultúra, kulturális tevékenység

A Berczik Sári Néni Mozdulatművészeti Alapítvány bemutatkozása: Berczik Sára mozdulatművészeti munkásságának gondozása. A fellelhető szakmai anyag feldolgozása. A felbukkanó írásos-, mozgásanyagbeli-, illetve emlékezeti anyag összegyűjtésén keresztül rendszerezett és egységes szerkezetbe foglalt megőrzése. A “Berczik rendszer” továbbadását szolgáló munkásság - beleértve a továbbadás érdekében kifejtett pedagógusi, előadóművészeti és gyűjtő-tevékenységet is - segítése. Berczik Sári Néni mozdulatművészeti rendszere emlékeinek továbbélését szolgáló rendezvények szervezése, illetve támogatása.

Gyöngyösbokréta Hagyományőrző Egyesület - Kulturális tevékenység, hagyományőrzés

A Gyöngyösbokréta Hagyományőrző Egyesület bemutatkozása: Múltunk a Gyöngyösbokréta mozgalomra vezethető vissza, innen ered az egyesület neve is. Az akkor, és a későbbi Pávakörben együtt éneklő tagokból mai napig is többen énekelnek, táncolnak közöttük aktívan. Kisebb megszakításokkal a 60-as évek óta működik az együttes mintegy 60 fővel. 1992-ben váltunk egyesületté. Folyamatosan bővítjük, megújítjuk a csoportot fiatalokkal. Az egyesületen belül ma már citerazenekar, női kórus valamint tánccsoport is található. Gyakran állunk színpadra külön- külön és együtt is. A citerazenekar adja a kíséretet a táncokhoz.

Ivánka Csaba Alapítvány - Kulturális programok, tevékenységek

Az Ivánka Csaba Alapítvány bemutatkozása: Az alapítványt létrehozók szándéka szerint elismerésünkkel olyan művészek munkájára kívánjuk felhívni a figyelmet, akik művészi és emberi értékekben Ivánka Csabához hasonlóan gazdagok. Az Alapítvány legfőbb célkitűzése mellett vállalja alkotói beszélgetések megvalósítását, továbbá vagyona gyarapodásának függvényében támogatni kívánja: - magyar drámák, zenés színpadi művek írását és bemutatását; - magyar előadóművészek és művészeti közösségek munkáját; - a tragikus élethelyzetbe került pályatársakat és ezek családjait.

Kaposszerdahelyért Egyesület - Kulturális tevékenység, városfejlesztés

A Kaposszerdahelyért Egyesület bemutatkozása: A szervezet a dimbes-dombos Zselic kapujában 2000. szeptember 11-én alakult meg. Huszonegy lelkes szerdahelyi ember keltette életre, azzal a céllal, hogy szebb és jobb jövőt, komfortosabb életet biztosítson Kaposszerdahelyen. Részt veszünk a művelődés és kultúra terjesztésében. A mozgalmas szellemi élet egyike a fő tevékenységeinknek. Patrióták vagyunk, támogatjuk Kaposszerdahely felemelkedését, hiszünk benne, hogy a falu lakói együtt akarják a számukra fontos anyagi-szellemi fejlődést.

bohócdoktor vizit szja 1%
további hírek