2024.04.16. - Csongor
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Centerke Adományozó Központ

A Mátrix Közhasznú Alapítvány szegénység visszaszorításáért munkálkodó küldetése a Centerke Adományozó Központ. Évente tízezer rászoruló családot, idős - egyedülállót, egyént támogatunk. Ruhát, cipőt, egyéb használati tárgyakat, élelmiszert juttatunk el a rászorulókhoz, teljesen INGYEN. A támogatók, adóbevalláskor adó 1% felajánlók által beadott segítség révén még több rászorulót tudunk élete megkönnyítéséhez segítséget adni. Adózáskor az adó 1% felajánlást alapítványunk hálás köszönettel fogadja. Kérjük kísérje figyelemmel tevékenységünket, támogató programjainkat.

Angyalvár Alapítvány - Szociális tevékenység, támogatás

Az Angyalvár Alapítvány bemutatkozása: Alapító okiratban megfogalmazott célkitűzések: 1. adományok (ruházati cikkek, könyvek, játékok, sporteszközök, híradástechnikai és műszaki eszközök, stb.) összegyűjtése és kiosztása a legjobban rászoruló csoportok számára. 2. adományforrások felkutatása, szállítás, raktározás, majd válogatás után a kiosztás megszervezése. 3. határon túli magyarok támogatása. 4. Szabadidőközpont létrehozása és működtetése: Olyan helyet képzeltünk el, ahol sport, művészeti, kulturális tevékenységekkel és önismereti tanfolyamokkal, a szabadidő tartalmas eltöltésének lehetőségét kínáljuk.

Örömhírmondók Alapítvány - Szociális, családsegítő szervezet

Az Örömhírmondók Alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány 2006 augusztusában, magánszemélyek kezdeményezésére jött létre. Vállalkozási tevékenységet nem folytatunk, kizárólag non-profit szervezet vagyunk. Alapítványunk célja a társadalmilag hátrányos helyzetű, elesett emberek, és családok felkarolása, támogatása, segítése. A hátrányos helyzetben lévő családok, gyermekek számára üdülések biztosítása, szellemi hasznot hozó összejövetelek, csoportos foglakozások szervezése. A keresztény erkölcsre, hitre való neveléssel az emberek közötti kapcsolatok javítása, jobbá tétele.

Titkos Kert Alapítvány - Beteg gyermekek és családjaik támogatása

A Titkos Kert Alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány célja a tartósan beteg, sérült gyermekek, valamint családtagjaik, a lelki sérültek, valamint a gyermekeiket elveszített szülők lelki gyógyulásának a támogatása. Az Alapítvány másodlagos célkitűzése, hogy a tevékenységén keresztül felhívja a társadalom figyelmét a tartósan beteg gyermeket nevelő családok fokozott terheire és ebből fakadó lelki megpróbáltatásaira. Ezen terhek könnyítése céljából az Alapítvány a természet gyógyító erejét felhasználva lehetőséget nyújt a kikapcsolódásra, a gyász feldolgozására, a kirekesztettség érzésének oldására, a családok megerősítésére.

POSTAKÜRT Művelődési és Szociális Közhasznú Alapítvány - Szociális, kulturális tevékenység

A POSTAKÜRT Alapítvány bemutatkozása: A Magyar Posta által alapított Alapítványok – a Postások a Postásokért Alapítvány, a Postás Múzeumi és Művelődési Alapítvány, a Posta a Felsőoktatásért Alapítvány, a Postai Pénzszállítókat és Pénzkezelőket Segítő Alapítvány – összeolvadásával alakult meg a POSTAKÜRT Művelődési és Szociális Közhasznú Alapítvány. Az alapítvány célkitűzése, feladatai: 1. a művelődés támogatása, illetve a rászorulók támogatása, szociális tevékenységek. Támogatja azokat a szociálisan rászoruló postás munkatársakat is, akik felsőfokú tanulmányokat folytatnak.

Reménység Gyermeksegély és Rehabilitációs Alapítvány - Szociális tevékenység

A Reménység Gyermeksegély és Rehabilitációs Alapítvány bemutatkozása: A 2008. évtől a célkitűzések esetében az Alapítványnál lendületváltás következett be, mely határozott lépésekkel indította el a szociális, illetve gyermekvédelmi szférában újabb minőségi szolgáltatásait. (Családi Napközik, Addiktológiai - közösségi ellátás - Szolgálat, és Rehabilitációs Otthon). 2009-ben alakult ki teljes kapacitással a pécsi Bázis Addiktológiai Szolgálat, mint közösségi ellátás, mely elsősorban az alkoholbetegek és családtagjaik gyógyításának első lépését jelenti.

Bokor, Hazai Rászorulók Alapítvány - Szociális, családsegítő tevékenység

A Bokor, Hazai Rászorulók Alapítványt 1997. augusztus 27.-én hozta létre a Bokor, Közösségfejlesztő, Kulturális Egyesület. Céljaink: 1. nagycsaládos életforma támogatása. 2. fiatal házasok életkörülményeinek támogatása. 3. gondoskodás hátrányos helyzetű gyermekekről. 4. kulturális kiadványokkal, tevékenységgel, konferenciákkal felhívni a figyelmet a rászorulók helyzetére. 5. jogi, közgazdasági tevékenységgel segíteni a rászorulók sorsát a szegénység elkerülését elősegítő és megvalósító módszerek kidolgozása és ismertetése.

Menedékház Alapítvány - Szociális, családsegítő szervezet

A Menedékház Alapítvány bemutatkozása: A Menedékház Alapítvány főként hajléktalan emberek illetve családok reintegrációjával foglalkozik. Intézményi elhelyezést biztosít, illetve folyamatosan megújuló programjaival próbál támogatást adni a hajléktalan emberek és családok problémáira. Szervezetünk négy típus intézményében naponta több mint 160 embert juttatunk lakhatáshoz, és egyéb szociális ellátáshoz. Napjainkban a hajléktalanságot újratermelő társadalmi jelenségek felerősödtek.

Johannita Segítő Szolgálat - Szociális

A Johannita Segítő Szolgálat bemutatkozása: A Segítő Szolgálat tevékenységét kezdetekben a hazatelepülő illetve hazai kapcsolataikat felélesztő rendtagok által szervezett segélycsomagok szervezése és küldése, fogadása, szétosztása jelentette. Emellett néhány jelentős adomány összegyűjtéséből komoly fejlesztéseket támogattak egyes intézményekben. Mivel a Rend Magyar Tagozata a német Rendhez tartozik, a németországi szervezetek támogatása és segítőkészsége szinte természetes volt. A Segítő Szolgálat 2001-ben tagja lett a Johanniter International nemzetközi ernyőszervezetnek.

Leányvári Nagycsaládosok Egyesülete - Szociális, családsegítő

A Leányvári Nagycsaládosok Egyesületének bemutatkozása: A Leányvári Nagycsaládosok Egyesülete - rövid nevén LENA Egyesület - 2002. október 24-én jött létre. Szervezetünk a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) 101. számú tagszervezete, a NOE Közép- Dunántúli régiójának egyik nagycsaládos tagegyesületeket összefogó - koordináló szervezete. Ennek keretében munkája Tát, Esztergom, Szomor, Tokod és Lábatlan területét érinti. Az egyesület közhasznú, fő tevékenységi köre az Alapszabály szerint:

Gergely Alexandra Emlékdíj Alapítvány - Beteg gyermekek és családjaik támogatása

Alapítványunk Vuity Tvrtko kezdeményezésére, családunk szándékával egyetértésben, alakult meg 2007-ben, azzal a célkitűzéssel, hogy emléket állítson lányunknak, Gergely Alexandrának, aki az általa létrehozott internetes „blog” oldalon keresztül emberfeletti küzdelemmel, kitartással mutatott példát betegtársainak, és valamennyi embertársának. Az alapítvány a következőket tűzte ki: A Gergely Alexandra Emlékdíj ünnepélyes átadása, annak a személynek, aki az emberek számára hétköznapi hősnek tekinthető, rendkívüli ember, és aki példaértékű magatartásával hozzájárul a közösségépítéshez.

Egymást Segítő Egyesület - Szociális tevékenység

Az Egymást Segítő Egyesület (ESE) 1989. június 5-én jött létre Pécelen. Az egymást segíteni célkitűzés megfogalmazásánál a gyengék iránti felebaráti szeretetből indíttatott jó szándékú összefogást, jó cselekvéseket – ezekbe a világ megváltása is áthallatszott – értettük. Az egymást segítés társadalmi felelősségvállalásból, önzetlen elkötelezettségből szerveződött a szegénység, a rászorultság enyhítésére. Az egymást segíteni célkitűzés az évtizedek alatt életszemléletté vált: segíteni kell, ha lehetséges, ha tudunk.

Várva Várt Alapítvány - Családtámogatás, örökbefogadás

A Várva Várt alapítvány elsődlegesen célkitűzése, hogy a válsághelyzetbe került várandós anyák magzataikat kihordhassák, megszülhessék és saját családjukban nevelhessék fel. Ehhez nyújtunk többféle módon támogatást. Ehhez a munkához köszönettel fogadjuk a te támogatásodat is. Továbbá abban is segítünk, hogy a saját családban való felnevelés ellehetetlenülése esetén a szülő(k) kérésére a gyermeket a legrövidebb időn belül örökbe fogadják. Ekkor vesszük elő a nálunk jelentkezők listáját és hívunk téged, hogy aktuálisan átbeszéljük az örökbefogadás konkrét lehetőségét.

Ágacska Alapítvány az Örökbefogadásért és a Családokért

Az Alapítvány bemutatkozása: Alapítványunk 2003. januárjában jött létre örökbefogadó szülők és örökbefogadással foglalkozó szakemberek kezdeményezésére. Szervezetünk legfontosabb célkitűzése: elsősorban egy olyan támogató csoport megteremtése örökbefogadó vagy örökbefogadni szándékozó szülőknek, ahol segítséget kaphatnak az örökbefogadással az örökbefogadott gyermek felnevelésével kapcsolatosban. Szülőklubbal, felkészítő programokkal, tanácsadással, családterápiával, és más családtámogató módszerekkel segíti hozzá a családokat a harmonikus, biztonságos működéshez.

Joint Magyarország / Magyarországi Zsidó Szociális Segély Alapítvány

A Joint Magyarország / MAZS Alapítványt 1991-ben alapította meg az American Jewish Joint Distribution Committee, főként a holokauszt túlélő, idős nemzedék támogatására. Az Alapítvány támogatása kiterjed a rászoruló zsidó családokra, a zsidó közösségi életre, a hagyományok és a kultúra megőrzésére. Egészségvédő és humanitárius programokkal segíti a nem zsidó közösségeket is.A Joint Magyarország politikamentes, 1998-óta kiemelten közhasznú szervezet, a szociális szféra több területén tevékenykedik.

Víg Vándor Alapítvány

A Víg Vándor Alapítvány bemutatkozása: Terveink szerint gyermekekkel szeretnénk megismertetni a kirándulás szabadságát, a nyaralás élményét. Táborainkat próbáljuk minimális díjért nyújtani, hogy a leginkább rászorulók is el tudjanak jutni táborozni, kirándulni, alapítványunk célul tűzte ki, hogy a kirándulások során a gyerekekkel környezetvédelmi ismereteket is megoszt. Az ingyenesen gyűjtött ruhákat, játékokat , bútorokat stb. az alapítvány működési területein osztjuk ki az arra rászoruló nagy és csonka családok, valamint az időskorúak között.

Adventista Fejlesztési és Segély Alapítvány

Az Adventista Fejlesztési és Segély Alapítvány bemutatkozása: Az ADRA – Adventista Fejlesztési és Segély Alapítványt (röviden ADRA Alapitvány) a Hetednapi Adventista Egyház hozta létre 1991-ben azzal a céllal, hogy a szociálisan hátrányos helyzetű társadalmi rétegeket felkarolja, támogassa. Az ADRA Alapitvány tagja az ADRA International világszéles hálózatának, mely jelenleg 120 országban valósít meg közösségeket támogató programokat, katasztrófa helyzetben gyors segítséget nyújt. Az ADRA Alapítvány az elmúlt évek során több mint 400 tonna segélyt osztott szét.

Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány

A Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány bemutatkozása: A szervezet elsődleges tevékenységi területének a Kárpát-medencét tekinti, az egyetemes magyar, nemzeti határokon átívelő felelősségvállalás jegyében. Szeretetszolgálatunk egy református hátterű, keresztény alapértékekre épülő segélyezéssel és fejlesztéssel foglalkozó segélyszervezet. Meggyőződése szerint az emberi élet képviseli a világon a legnagyobb értéket. Humanitárius eszközeivel fajra, nemre, vallásra, politikai hovatartozásra való tekintet nélkül segít.

Agóra Családsegítő Alapítvány

Az Agóra Családsegítő Alapítvány bemutatkozása: Alapítványunk 2000-ben alakult, létrehozói olyan szociális területen dolgozó szakemberek, akik munkájuk kapcsán rendszeresen foglalkoztak egyének és családok szociális problémáinak segítésével, nehéz élethelyzetek megoldásában való részvétellel. Rengeteg szociális, érzelmi, mentális, és anyagi problémával szembesültek. A szervezetet azért hoztuk létre, hogy újabb, tágabb, rugalmasabb lehetőségeket teremtsünk a segítő tevékenységnek. Munkatársaink szociális munkások, pszichológusok, háztartási adósságkezelési tanácsadók, szociálpedagógusok.

Érző Lélek Közhasznú Alapítvány

Az Érző Lélek Közhasznú Alapítvány bemutatkozása: Az Érző Lélek Közhasznú Alapítvány 2010-ben azzal a céllal alakult, hogy segítse a beteg gyermekeket, a hátrányos helyzetű családokat, rászorulókat. Az ember törekszik arra, hogy sose legyen mások segítségére ráutalva. Ezeknek a gyermekeknek, családoknak nincs sok választásuk. Nekik segítségre van szükségük. Életminőségük javítása, gyógyulásuk elősegítése a célunk. Céljaink: Sürgősségi betegellátás támogatása. Időszaki kiadványok megjelentetése figyelemfelhívás illetve tájékoztatás céljából.

bohócdoktor vizit szja 1%
további hírek